Karin Slaughter „Širdies randai“

Čiuožykloje policininkas Džefris nušauna trylikametę Dženę (tipo neturi kitos išeities), nes ji grasinasi nušauti kiek vyresnį paauglį Marką. Aišku, Džefrį graužia sąžinė, kad nušovė mergaitę. O policija pradeda tyrimą, kodėl gi paauglė norėjo nušauti vaikiną. Paaiškėja daug bjaurių dalykų, tarp jų išaiškinamas ir vaikų pornografijos fabrikėlis bei jo įkūrėjai. Be nusikaltimo tyrimo pagrindiniai personažai, be abejo, turi ir savo gyvenimus – vaikų gydytoja ir kartu patologanatome mažame miestelyje dirbanti Sara bando taikytis su buvusiu vyru tuo pačiu policininku Džefriu; pastarojo kolegė Lena bando užmiršti pirmojoje knygoje („Aklumas“) išgyventus košmarus.

„Aklumo“ neskaičiau (ir tikrai neskaitysiu), bet jeigu planuojate skaityti „Širdies randus“, tai prieš tai paskaitykite „Aklumą“, nes jos siejasi tarpusavyje pagrindinių veikėjų išgyvenimais. Kelis kartus norėjau mesti šią knygą nebaigusi skaityti. Nesu jautri kraujui, žiaurumams ir pan., bet čia jau per daug. Kiek galima – vien tik kankinimai (prikalimas prie grindų), vaikų prievarta ir prekyba jais, o ir Saros bei Džefrio meilės istorija nekažką – tikrai nei kiek negelbėjo situacijos. Ar būtinai reikia viso to žiaurumo? Nesu davatka, bet apie vaikų prievartą skaityti nėra malonu. Suprantu, kad pasaulyje tikrai vyksta tokie dalykai, o kai kuriems žmonėms norisi ir reikia tokio „jausmų pakutenimo“. Bet man nepatiko. Ir šiaip nesu didelė trilerių gerbėja – užsižaidę su įvairių žiaurumų ir kankinimų aprašymais, autoriai dažniausiai pamiršta įdomų siužetą. Žiaurumai man nekliūna, bet noriu, kad perskaičius knygą neliktų šleikštus prastai sukalto trilerio, kuriame, išmetus visus taip traukiančius žiaurumus, ne kažkas ir liktų, poskonis.

Pažinties su Slaughter (labai jai tinkanti pavardė) nebetęsiu – ačiū teta, viso gero.

Įvertinimas: 1/5

Anotacija: „Jungtinių Valstijų pietuose, nedideliame Hartsdeilo miestelyje, nuo seno įprasta skirti pasimatymus čiuožykloje, tačiau tą popietę, kai, susiginčijus paaugliams ir driokstelėjus šūviams, žūva mergina, teismo medicinos ekspertė Sara Linton nejučia tampa šios tragedijos dalyve.

Prasidėjus tyrimui, paaiškėja, kad tai, kas iš pradžių atrodė vien kraupi nelaimė, nusinešusi merginos gyvybę, apima platesnius bendruomenės sluoksnius. Atlikus tyrimą, iškyla aikštėn po šventumo skraiste slepiami nusikaltimai. Policijos viršininkui Džefriui ir jo buvusiai žmonai Sarai pavyksta priartėti prie nuskriaustųjų – vos pasaulį pradėjusių pažinti paauglių.

Ar atskleista tiesa padės užgydyti širdies randus?..“

Apie knygą:
Leidykla: Alma littera
Išleista: 2012
Puslapių sk.: 408

Perskaičiau per: 2 dienas
Knyga nuosava (gavau dovanų).

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: